Avustralya Turist vizesi

Avustralya Turist vizesi

1. Başvuru formunuz ‘‘form 48 R’’ formu olmalıdır.

2. Davet yazısı (Avustralya da ziyaret edeceğiniz akrabanız ya da arkadaşınızın imzalı yazısı) veya kalınacak süreyi kapsayan ve uçuş rezervasyonunuzla uyumlu bir otel rezervasyonu da yaptırabilirsiniz.

3. Davet eden kişinin Avustralya vatandaşlık belgesi, Avustralya pasaportu veya Avustralya ikamet izninin fotokopileri

4. 1adet çelikmiş renkli vesikalık fotoğraf ve varsa pasaportunuza kayıtlı ve sizinle beraber seyahat edecek olan çocuklarınızın ( ‘‘eğer 2 yaşından üzeri ise’’ ) birer fotoğrafı

5. Tüm Schengen ülkeleri için geçerli olan en az 30.000£ değerinde bir tutarda ve vize için tüm süreyi kapsayan sağlık ve seyahat sigortası.

6. Gidiş-Dönüş uçuş rezervasyonu.

7. Eğer çalışıyorsanız, işyerinizden mesleğinizi, gidiş – dönüş izin sürenizi ve ülkeye döndüğünüzde aynı işyerinde yeniden devam edeceğinize dair işyeri müdür veya yöneticileri tarafından imzalanmış işyerinin antetli kâğıdına garanti yazısı, maaş bordrosu, SSK veya Emekli Sandığı numaranız gerekmektedir. Eğer işveren iseniz; İşyerinizin Ticaret Sicil Kaydı, Vergi Levhası, Bağ-kur numaranız gerekmektedir. Eğer emekliyseniz; emekli kimliği ve maaş cüzdanınız gerekmektedir. Eğer öğrenciyseniz; eğitim ve öğretim görmekte olduğunuz kurumdan kayıtlı olduğunuza dair öğrenci belgeniz gerekmektedir.

8. Avustralya seyahatinizin masraflarını karşılayabileceğinize dair belgeler (varlıklarınızın getirileri, kira getirileri, evlerin tapuları, banka hesap cüzdanları, kredi kartı hesap özetleri ve benzeri mali durumu gösteren son dönemlere ait evraklar…)

9. Avustralya’yı ziyaret edecek olan kişi 18 yaşından küçükse, anne ve babası tarafından imzalanan seyahate izin verdiğini gösteren noterden onaylı ‘‘muvafakat name’’, 18 yaşından küçük olanlar bireyler için kalacakları yeri ve gerekli maddi desteği garantileyen Avustralya’daki velilerinden davet yazısı gerekmektedir.

10. Pasaportunuz en az Avustralya’da kalacağınız süre boyunca geçerli olmalıdır.

11. Başvuru formu ve gerekli dokümanlar posta yoluyla gönderilebilir. Elden teslim etmek isteyenler, elçiliğin ‘‘ + 90 312 459 95 50 ’’ numaralı telefonundan randevu almaları gerekmektedir.

12. Elçilik bazı özel durumlarda, elçiliğin anlaşmalı doktorları tarafından muayene olmanız istenebilir.

Not 1: İstenilen belgeler orijinalleri veya noter tasdikli kopyaları ile sunulmaktadır. İngilizce olmayan tüm belgeler:
-noterden onaylanmış tercüme veya yeminli Tercümanlar ve Mütercimler derneklerinden herhangi birine üye olan tercüman/mütercim tarafından yapılmış tercüme.
-Avustralya’nın Tercümanlar ve Mütercimler Ulusal Akreditasyon Kurumu’nca (NAATI) tercümanlığı/ mütercimliği kabul edilmiş kişiler tarafından İngilizceye tercüme edilmiş olarak getirilmelidir.
Belgelerin yukarıdaki vasıfları taşıyan bir tercüman/mütercim tarafından tercüme edildiğini gösteren belgenin başvuruya eklenmesi gerekmektedir.

Not 2: Lütfen başvuru davet formlarındaki tüm soruları tam ve eksiksiz doldurduğunuzdan ve gereken belgeleri eklediğinizden emin olunuz. Tam doldurulmamış ve eksik belge ile yapılan başvurular işlemlerinizin uzamasına sebep olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>